«اَلحَمدُاللهِ الَّذی جَعَلَ العِبادَهَ وَسیلهً لِنَیلِ السَّعادَهِ فِی الاخِرَهِ وَ الاُولی ، الصَّلوهُ وَ السَّلامُ عَلی سَیِّدِ الوَری مُحَمَّدٍ وَ عِترَتِهِ اَئِمَّهِ الهُدی؛ ستایش مخصوص خدایی است که پرستش را وسیله رسیدن به سعادت در دنیا و آخرت قرار داده و درود و سلام بر سرور جهانیان ، محمدی صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان پاکش ، امامان هدایتگر بودند »

نشست «راهکارهای اثر گذاری پیامهای عاشورا در میان جوانان»

این برنامه در روز دوشنبه مورخ 22 /8/96 با حضور جناب حجه الاسلام و المسلمین ناصری (دعوت شده از نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان بن) در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها بن برگزار شد .

جناب حجه الاسلام والسلمین ناصری در بیانات خود در زمینه موضوع معرفی شده نکاتی را بیان داشتند که به شرح ذیل می باشد:

در مقدمه بیانات ایشان موضوع شناخت جوانان را بیان داشتند و گفتند برای اینکه بتوانیم هر چه بهتر و بیشتر در مخاطب خود تاثیر داشته باشیم ابتدا باید مخاطب  شناسی کنیم ، جوان را باید شناخت و به ویژگی های جوان دقت نظر داشت :

ویژگیهای فردی : در چه شرایطی زندگی کرده و رشد یافته است . نیازهای سنی جوان، چرا که جوان در این برهه از زندگی خود حس استقلال و حس خودرایی زیادی دارد . شناساندن دین به جوانان ، دینی که سرتاسر زیبایی و شادی است .

شناساندن ائمه و اهلبیت علیهم السلام نه به صورتی که در عرف جامعه امروزی مشاهده می شود بلکه وجه زیبای ایشان را، چرا که آنچه در جامعه امروزی ما جا افتاده است این است که مذهب و  افراد مذهبی جامعه را افرادی ناراحت و محزون می دانند .

شناساندن جلوه زیبای حماسه عاشورا و چهرهای شاخص در این حماسه از جمله شخصیت برجسته امام حسین علیه السلام، حضرت زینب سلام الله علیها، حضرت رباب و حضرت رقیه و جلوه های زیبایی که این شخصیتها در جایگاه خود داشتند . در پیام رسانی دینی دقت نظر داشته باشیم که پیام را به صورت زیبا انتقال دهیم، چرا که هر آنچه در پیام ارسال می شود مورد توجه قرار می گیرد گاهی با انتقال نا صحیح پیام دین لذت را از مخاطب خود(جوان) می گیریم  پیامهای دینی را هنرمندانه بیان کنیم تا سبب گرایش هر چه بیشتر جوانان گردد.»

در پایان نیز طلاب مدرسه سوالات خود را از استاد ناصری پرسیدند وایشان به سؤالات طلاب پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

 

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت[دوشنبه 1396-08-22] [ 01:38:00 ب.ظ ]