سیمای حوزه
مدیریت حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری
 
  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

   
آقاي مـــــــن....الامام مهدى عليه السلام : لِيَعمَل كُلُّ امْرِءٍ علَى ما يُقَرَّبُ مِن مَحَبَّتِنا ؛ امام مهدى عليه السلام : هر يك از شما بايد كارى كند كه با آن به محبّت ما نزديك شود .بحار الأنوار ، ج ۵۳ ، ص ۱۷۶ .

اسفند 1396
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << < جاری> >>
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

بدون شرح

یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم.......... دارد گدای مادرتان پــــــــــیر می شودجستجو

وصیت نامه شهداء

پخش زنده حرم

دانشنامه مهدویت

دانشنامه عاشورا  با محبت امام هادی علیه السلام   ...

آغاز می کنیم با محبت❤️ تو بهار 🌺را

 

 

▪️اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا الحَسَنِ یا عَلِیَّ بنَ مُحَمَّدٍ اَیُّهَا الهادیِ النِّقِیُّ

سالی پُر خیر و برکت رابرایتان آرزومندیم .

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت[سه شنبه 1396-12-29] [ 09:35:00 ب.ظ ]

  امام هادی علیه السلام و جامعه ای ماندگار   ...

به محوريت آيات قرآن و روايات اهل بيت (علیه السلام) هيچ موجودي ارزشمندتر از انسان نيست وهيچ شئ استخراج شده اي، از معدن هستي به پاي انسان نمي رسد. خداوند متعال كه استخراج كننده اين گوهر گرانبهاست، پس از استخراج او از معدن هستي، او را به دست زرگراني متخصص قرار داده تا او را شكل دهند و ارزشمندتر نمايند. شكل دهندگان انسان در اين عالم، كسي جز اهل بيت (علیه السلام) نيستند. (ظهيري.علي اصغر/ بر كرانه عصمت/ 462) 
بر اين باور جلوه هاي هدايت بخش هر يك از اهل بيت (علیه السلام) را در دوره امامت به گونه تأثير گذار شاهديم. در اين بين از مشهورترين القابي كه براي دهمين پيشواي شيعيان امام علي النقي (علیه السلام) ذكر شده است لقب ماندگار و شايسته «هادي» است. (طبرسي/ اعلام الوري/ 355) تأثير گذاري بر فرهنگ و ايده را بايد در منطق و سخن بازمانده از بانيان آن جستجو كرد. 
مكتب نوراني تشيع در دايرة المعارف بزرگ و سترگ حديثي اهل بيت(علیه السلام) به قدري جذاب است كه گلچين نمودن آن بسيار سخت است، زيرا هر واژه از سخنان اهل بيت(علیه السلام) ستاره اي خاص در آسمان زندگي پيروان مي باشد كه زواياي گوناگون زندگي شيعيان را جلوه نور و هدايت بخشيده است. با اين حال، چنانچه خواسته باشيم چشم انداز معرفتي امام هادي(علیه السلام) را نظاره كنيم، معجزه آسا با جامعه اي كبيره و گسترده مواجه مي شويم كه بايستگي ها و ملزومات عقيدتي، فكري و آرماني شيعه را رهنمون گشته است. (قمي/عباس/الانوارالبهيه 287) 
آنچه در اين نوشتار ارائه مي شود، دور نمايي ناقص از معرفي گنجينه ولايت و مرامنامه ولايتمداري تشيع است كه مضامين آسماني و دور از غلو زيارت جامعه كبيره آن را به ارمغان آورده است. 
پيشينه زيارت جامعه كبيره 

ادامه »

موضوعات: اهل البیت (علیهم السلام)  لینک ثابت [ 05:33:00 ب.ظ ]

  سلام آقا....   ...

پایانی سال و آغاز سالی دیگر….

هفت سین ام را چیده ام،


سلام بر تو و پدرانت،

و سلامی مخصوص بر جدت بزرگوارت، حضرت هادی علیه السلام…..

می گویند موقع سال تحویل دعا مستجاب می شود،

دعا کن اگر گره کور فرجت هستم

با تحویل سال متحول گردم و

سرباز فرجت باشم…..

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت [ 04:09:00 ب.ظ ]

  عيد را روز بي تصادف كنيم   ...

حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالي:«یک مسئله‌ی اساسی این است که نقاط حسّاس را، نقاط ضعف را، جستجو کنید و پیدا کنید. فرض بفرمایید قضیّه‌ی جادّه‌ها را و تصادفهایی که در جادّه‌ها پیش می‌آید. سهم نیروی انتظامی در جلوگیری از حوادث جادّه‌ای چقدر است؟ این را باید بررسی کرد. البتّه عوامل گوناگونی و دستگاه‌های مختلفی در این زمینه سهم دارند؛ سهم نیروی انتظامی، سهم وزارت راه، سهم دستگاه‌های گوناگونِ صنعتیِ دیگر در این حادثه چه اندازه است؟ کاری کنیم که مردم عزیز ما این بخش حادثه‌خیز و تلخ و دردناک را در زندگی خود نداشته باشند.» ۹۶/۶/۲۶‌

پایگاه اطلاع‌‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، لوح «روز بی‌تصادف» را منتشر می‌کند.

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[دوشنبه 1396-12-28] [ 05:03:00 ب.ظ ]

  سپهر دانش   ...

امام باقر و نشر فرهنگ شيعى


 

دوران زندگانى امام باقر (علیه السّلام) مقارن با افول قدرت و هيبت امويان و اقتدار عباسيان‌شده بود. در دوره‌اى كه جامعه هنوز در تب و تاب بزرگ‌ترين و تأثير گذارترين انقلاب صدر اسلام؛ عاشورا مى‌سوخت و طواغيت زمان كمر به ريشه كن نمودن جنبش‌هاى ناشى از اين انقلاب سترگ بسته بودند امام باقر (علیه السّلام) در سنگرى ديگر مبارزه را ادامه داد و تمام لحظات عمر با بركت خويش را صرف تعالى فرهنگ ناب شيعى نمود. امام باقر (علیه السّلام) به عنوان شخصيت ممتاز علمى عصر، با تكيه بر اين ويژگى خود، بزرگ‌ترين خدمات ممكن را در عصر خود به اسلام نمود. شخصيت علمى امام باقر (علیه السّلام) در دوران حيات او، بسيار برجسته و محضر او همواره مملو از دانشمندان و دانشورانى بود كه در جست و جوى سرچشمه دانش بودند.


1. پويايى تلاش‌هاى علمى امام باقر (علیه السّلام)

ادامه »

موضوعات: رجب المرجب  لینک ثابت [ 09:00:00 ق.ظ ]

  ماه رجب ، جویباری از بهشت   ...

ایام مقدس


اگرچه اجزاء زمان همانند یکدیگرند، خداوند متعال برخی امور یکسان را از طریق اعطای حرمت و قداست افزونتری به آنها، از ویژگی خاصی برخوردار ساخته که دیگر امور از این خصوصیت‌بی‌بهره‌اند، امتیاز دادن به پاره‌ای از ماهها به لحاظ برخورداری این ایام از حرمتی بیشتر، از آن جهت است که خداوند متعال حرمت را در این اوقات سخت‌تر و ناخوشایندتر از هتک حرمت در سایر ماهها مقدر فرموده که عصیان در برابر حق و ارتکاب گناه در چنین ایامی مجازاتی شدیدتر در پی داشته و اعمال حسنه در آنها پاداشی دو چندان را برای صاحبش به ارمغان می‌آورد، برخی مؤمنان و وارستگان به درک و حرمت نهادن چنین اوقاتی شائقند و سعی بر آن دارند که از طریق ذکر، عبادت و دعا این مقطع از زمان را احیا کرده و در واقع یک تمایل درونی برای برخورداری از فضائل چنین لحظاتی گرانبها را در خود احساس می‌نمایند و به شکوفایی آن مبادرت می‌ورزند، وقتی خداوند متعال خواستار آن است که با بنده خود از در دوستی و عاطفه درآید او را در اوقات و فرصت های پرفضیلت‌با اعمالی برتر، والا و شایسته مشغول می‌نماید.
بنابراین آن که آهنگ دریافت مهر الهی را در اعماق قلب خویش می‌پروراند ضرورت دارد تمام توان خویش را به کار گیرد تا در چنین اوقات فروزانی در غفلت‌به سر نبرد چرا که چنان اوقات شریفی موسم خیرات و سوداگری‌هایی است که منافع فراوانی را برای او به دنبال می‌آورد، در غیر این صورت از پیروزی و رستگاری محروم می‌ماند و از قافله پرهیزگاران فاصله می‌گیرد .

ادامه »

موضوعات: رجب المرجب  لینک ثابت [ 08:58:00 ق.ظ ]

  آخرین ندبه   ...

مولای غریبم….

زمین در انتظار توست

تا نیایی مظلومان مظلوم اند و ظالمان ظالم،

بیا و خیر را در عالم بپروران….

آخرین ندبه را 

به انتظار وصل تو

می خوانیم….

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت[پنجشنبه 1396-12-24] [ 10:25:00 ب.ظ ]

  آخرين كميل....   ...

روزهاي پاياني سال 1396 و

آخرين كميل…

معـــبود مهــــربانمــ

اگر گناهان مرا نبخشيده اي به حق صاحب اين دعا گناهان مرا ببخش

تا پا و پاكيزه وارد سال جديد شوم….

موضوعات: خادم نوشت  لینک ثابت [ 02:24:00 ب.ظ ]

  جوانها بدانند   ...

حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالي:«حوادث برجسته‌ی دوران مقدّس [باید] بیاید به کتابهای درسی؛ حوادث برجسته و مسلّمی که اتّفاق افتاده، منتقل بشود به کتابهای درسی تا جوانهای ما در جریان این حوادث قرار بگیرند.» ۹۶/۱۲/۱۹

 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت بیست و دوم اسفندماه؛ روز شهید، لوح «جوانها بدانند» را منتشر می‌کند.

موضوعات: یادی از جنگ  لینک ثابت [ 11:05:00 ق.ظ ]

  جنگ انسان‌ساز است   ...


حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالي:«چیت سازیان،‌ یک پسر هفده هجده ساله وارد میدان جنگ می شود، تبدیل می شود به یک چهره ماندگار و یک ستاره درخشان که از حرف های او بنده و امثال بنده و شما باید استفاده کنیم و استفاده می کنیم.» ۹۶/۱۲/۱۹

 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت بیست و دوم اسفندماه؛ روز شهید، لوح «جنگ انسان‌ساز است» را منتشر كرد.

موضوعات: یادی از جنگ  لینک ثابت[چهارشنبه 1396-12-23] [ 09:43:00 ق.ظ ]

  سفارش به راهيان نور   ...

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 09:34:00 ق.ظ ]

  شيران روز و عابدان شب   ...

امام خامنه اي مدظله العالي:

رزمندگان هم خردمندي و تدبير داشتند،

هم دليري و شجاعت داشتند، فداكاري و عبادت هم داشتند.

روز به معناي واقعي كلمه شير غرنده ميدان…

… و شب به معناي واقعي كلمه زاهد و عابد و تضرع كننده

موضوعات: مردان بی ادعا  لینک ثابت[سه شنبه 1396-12-22] [ 11:22:00 ق.ظ ]

  در آرزوي شهادت   ...

حضرت امام خامنه‌ای مد ظله العالي:

«من به شما بگویم و به زبان بیاورم، هر وقت من فکر این را میکنم که این جنگ و این شهادت و این میدانهای شرف و خون تمام بشود و ما بمانیم و بعد یک وقتی مثلا به تصادف بمیریم -که خیلی می‌میرند-، به تب بمیریم، از تصور این فکر خدا شاهد است آنچنان به قلبم فشار می‌آید… یک میدان مسابقه‌ی افتخار ابدی و الهی، یک میدان مسابقه بهشت، این از آدم گرفته بشود و آدم همین طور بمیرد؛ این خیلی سخت است. ای کاش -و این دعایی ست که از قلب ما بر می آید- ای کاش که مرگ ما هم مثل مرگ بچه‌های شما باشد. و من گمان نمی کنم که کسی باشد که حقیقت این جور مردن را بداند و این آرزو را نکند.»

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 03:23:00 ق.ظ ]

  خاكپاي همه شهدا....   ...

«خاكپاي همه شهدا و آرزومند مقام آنها….»

دست خط امام خامنه اي مدظله العالي

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 03:13:00 ق.ظ ]

  بیانات امام خامنه اي مدظله العالي در دیدار نوجوانان و جوانان شرکت‌کننده در کاروان‌های راهیان نور   ...

بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.  جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.  درباره‌ی «راهیان نور»، بحمدالله این حرکت موفّق -که چند سالی است در کشور راه افتاده و روز‌به‌روز بحمدالله توسعه پیدا کرده است- یکی از جلوه‌های پاسداشت دوران دفاع مقدّس است. دوران دفاع مقدّس را حقیقتاً بایستی گرامی شمرد، عزیز شمرد و پاسداری کرد، چون آن هشت سال -هشت سال دفاع مقدّس- تضمین‌کننده‌ی حیثیّت کشور و هویّت ملّت و امنیّت فعلی و عزّت ملّت ایران شد. هرچه میتوانید در این زمینه مطالعه کنید، دقّت کنید، پیگیری کنید، مطمئنّاً به این نتیجه خواهید رسید که اگر این هشت سال دفاع مقدّس با آن خصوصیّات در این قطعه‌ی از تاریخ کشور ما وجود نمیداشت، امروز کشور ما و ملّت ما مطمئنّاً نه از عزّت، نه از امنیّت، نه از سلامت، نه از استقلال و نه از آزادی برخوردار نبود. آن هشت سال -هشت سال بظاهر جنگ و فشار و ترس و هول و مشکلات فراوان- در باطن خود یک نعمت الهی بود؛ یکی از الطاف خفیّه‌ی الهی بود که به این کشور و این ملّت عطا شد. اینها چیزهایی است که باید شما خودتان بروید دنبال کنید، تحقیق کنید؛ و مطمئنّاً هرکسی که یک تحقیق درست و کاملی در این زمینه بکند، به همین نتیجه میرسد. خب، این دوران را بایستی ما پاسداری کنیم، گرامی بداریم و عزیز بداریم. این اقتداری که امروز ملّت ما و کشور ما دارد، محصول آن دفاع مقدّس و آن هشت سالِ زرّین در تاریخ کشور ما و در قطعه‌ی خاصّ تحقّق و حدوث(۲) خود است؛ ما باید آن قطعه‌ی نورانی را زنده نگه داریم.

ادامه »

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[دوشنبه 1396-12-21] [ 11:22:00 ق.ظ ]

  برادر عزیز   ...

حضرت امام خامنه اي مدظله العالي :«رحمت خدا بر این مرد بزرگ و برادر عزیز ما. ایشان در حسّاس‌ترین مواقع، جایگاه انقلابی خودش را به‌طور واضحی ظاهر کرد و حفظ کرد و بر آن اصرار ورزید و تصریح کرد. مرحوم آقای طبسی در فتنه‌ی [سال] ۸۸ همه‌ی ملاحظات را کنار گذاشت و آمد وسط میدان؛ رفاقتها و رودربایستی‌ها و مانند اینها را کنار گذاشت؛ مواقع زیادی ما از ایشان این حالت را دیدیم؛ انسان صریح، مؤمن، قاطع. اینها آن چیزهایی است که در حفظ شخصیّت افراد و در تاریخ زندگی افراد میماند؛ در حساب الهی هم اینها باقی است.» ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

 

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در دومین سالگرد رحلت عالم مجاهد و یار صادق انقلاب آیت‌الله حاج‌شیخ عباس واعظ طبسی رحمةالله علیه سخن‌نگاشت«برادر عزیز» را منتشر می‌کند.

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 10:44:00 ق.ظ ]

  فعاليت مدارس در هفته درختكاري   ...

فعاليت مدارس علميه خواهران استان چهارمحال و بختياري در هفته بزرگداشت منابع طبيعي و روز درختكاري

بروشور مدرسه علميه كوثر عليها السلام فرخشهر

در حال تكميل…..

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت[شنبه 1396-12-19] [ 01:19:00 ب.ظ ]

  معلّم دانشور بشر   ...


حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالي:

«فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) سرور زنان اهل بهشت است. درس شجاعت، درس فداکاری، درس زهد در دنیا، درس معرفت‌آموزی، درس معرفت را انتقال دادن به اذهان دیگران، در مقام معلّم دانشور بشر قرار گرفتن، درس‌های فاطمه‌ی زهرا (سلام‌‌الله‌علیها) است.»

۱۳۹۶/۱۱/۲۹

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 11:42:00 ق.ظ ]

  بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام   ...

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱)بسم الله الرّحمن الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.

 برادران و خواهران عزیز! عیدتان مبارک؛ ان‌شاء‌الله که همواره در خدمت خاندان نبوّت و ولایت، و فریاد بلند حق‌طلبی در روزگار غلبه‌ی ظلمت و باطل بوده باشید؛ کمااینکه امروز بحمدالله این‌جور است. جوانهای مؤمن ما، عزیز ما، این مجموعه‌ی مدّاحان و ستایشگران اهل‌بیت عصمت و طهارت، حقّاً فریاد بلند حق در این جهان سرشار از ظلم و طغیانند.

 درباره‌ی مقام والا و غیر قابل توصیف دختر پیامبر اعظم، زبان بنده و امثال بنده قاصر است؛ بشر نمیتواند توصیف کند مقامات معنوی و عظمت روحی انسانهای بزرگ الهی و آسمانی از جمله فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) را؛ از خود خدای متعال و از زبان خود بندگان بزرگ خدا و اولیای‌ الهی بایستی شنید و آموخت؛ تا حدودی که فهم ما رسا است و میتواند، [باید] حدس زد مقامات را. پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) درباره‌ی فاطمه‌‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) فرمود: سَیِّدَةِ نِساءِ اَهلِ الجَنَّة؛(۲) البتّه روایات دیگری هم هست: سَیِّدَةِ نِساءِ ‌العالَمین؛ سَیِّدَةُ نِساءِ الدُّنیا؛(۳) اینها همه با سندهای متقن از طریق شیعه و سنّی نقل شده است؛ نه اینکه فقط شیعه نقل کرده باشد؛ لکن به نظر من از همه مهم‌تر همان «سَیِّدَةِ نِساءِ اَهلِ الجَنَّة» است. ببینید خدای متعال در آیه‌ی قرآن -همین آیه‌ای که قاری محترم امروز تلاوت کردند- میفرماید: وَ ضَرَبَ اللهُ مَثَلًا لِلَّذینَ ءامَنُوا امرَاَتَ فِرعَون؛(۴) [همسر فرعون] الگو برای همه‌ی مؤمنین، نه فقط برای زنها؛برای «لِلَّذینَ ءامَنُوا» [است]. یعنی خدای متعال برای همه‌ی مؤمنین دو زن را الگو قرار داده است: وَ ضَرَبَ اللهُ مَثَلًا لِلَّذینَ ءامَنُوا امرَاَتَ فِرعَون، یکی زن فرعون -جناب آسیه- که درباره‌ی او چند جمله‌ای میفرماید؛ بعد میفرماید: وَ مَریَمَ ابنَتَ عِمران؛(۵) یکی هم حضرت مریم. خب این دو، الگو هستند برای همه‌ی بشریّت؛ برای همه‌ی مؤمنین عالم؛ این دو نفر و همه‌ی زنهای برجسته و اولیای الهی از جنس مؤنّث، همه در بهشتند، جایشان بهشت است؛ آن‌وقت فاطمه‌ی زهرا «سَیِّدَةُ نِساءِ اَهلِ الجَنَّة»(۶) است، سرور همه‌ی اینها است. ماها نمیتوانیم بیشتر از این، آن مقامات را درک کنیم. البتّه شعرای عزیز ما، خوانندگان محترم و عزیزِ امروز، بیاناتی کردند و خیلی هم خوب، لکن همه‌ی اینها کمتر از آن حدّ عالیِ صدّیقه‌ی طاهره (سلام‌الله‌علیها) است؛ بیان پیغمبر و کلام پیغمبر و کلام خدا از همه‌ی اینها رساتر است.

ادامه »

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 11:28:00 ق.ظ ]

  زمینه‌سازان پرواز   ...

حضرت امام خامنه‌ای مد ظله العالي:«اگر زنان در حرکت اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند، آن حرکت به جائی نخواهد رسید. در حرکت عظیمِ بیداری اسلامی، نقش زنان یک نقش بی بدیل است و باید ادامه پیدا کند. زنان هستند که همسران و فرزندان خود را برای حضور در خطرناکترین میدانها آماده میکنند.» ۹۱/۰۴/۲۱

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 11:22:00 ق.ظ ]

  ولادت مادر....   ...

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت[پنجشنبه 1396-12-17] [ 09:08:00 ب.ظ ]

  ۱۷ اسفند، سالروز شهادت فاتح خیبر   ...

چگونگی شهادت شهید همت از زبان همرزمش

۱۷ اسفند سالروز شهادت فرمانده بی‌بدیل لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) حاج محمدابراهیم همت است. هم او که سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی در وصفش گفت: من هرگز اجازه نمی‌دهم که صدای حاج همت در درونم گم شود. این سردار خیبر، قلعه قلب مرا نیز فتح کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از قاصد، سردار جعفر جهروتی‌زاده یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است که در کتاب خاطرات خود با عنوان «نبرد درالوک» چگونگی شهادت حاج ابراهیم همت را در ۱۷ اسفند ۶۲ در عملیات خیبر به زیبایی توصیف می‌کند: «… قبل از عملیات خیبر به اتفاق حاج همت و چند نفر دیگر از بچه‌ها وارد منطقه عملیاتی شدیم. نیروهای اطلاعات عملیات مشغول شناسایی بودند و کار برایشان به سبب هور و نیزاری بودن منطقه دشوار بود. از طرف دیگر، افراد بومی نیز در منطقه، وسط هور ساکن بودند و به ماهی گیری و کارهای دیگری می‌پرداختند. همین موضوع باعث می‌شد که نیروهای شناسایی تهدید شوند به ویژه از سوی بومیان که قطعا عراقی‌ها کسانی را در میان آن‌ها داشتند که هرگونه تحرکی را گزارش کنند. در این زمان لشکر ۲۷ در چند جا عقبه داشت. پادگان دوکوهه به عنوان عقبه اصلی و پادگان ابوذر که بعد از والفجر ۴ نیروهای لشکر در آنجا باقیمانده بودند…


 شناساییهای عملیات خیبر ادامه پیدا کرد و دست آخر قرار شد که تعداد محدودی از نیروهای بعضی از یگان‌ها برای راه اندازی مقر‌ها و بنه‌های تدارکاتی وارد منطقه شوند. تعدادی از نیروهای واحد ادوات هم آمدند تا منطقه را برای عملیات آماده کتند. 

ادامه »

موضوعات: مردان بی ادعا  لینک ثابت [ 09:07:00 ب.ظ ]

  میلاد مادر مبارک   ...

گل لبخند به لب داری آقا 🌷 شب میلاد زهرا مادر توست🌷  بده عیدی به ما آقا ظهورت را 🌷 در امشب که  می آید مادرت زهرا🌷

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت [ 09:02:00 ب.ظ ]

  کاشت دو اصله نهال میوه توسط امام خامنه اي مد ظله العالي   ...

به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی دو اصله نهال میوه غرس کردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای سپس در سخنانی روز و مراسم درختکاری را رسمی مبارک در سراسر کشور دانستند و با اشاره به اهمیت و برکات گیاهان، جنگلها و مراتع در حفظ هوا و آب، زیبا و تماشایی کردن فضای زندگی و تولید محصولات مفید برای بشر، خطاب به مسئولان تأکید کردند: مسئولان باید مانع از بین رفتن درختان موجود در شهرها شوند.
ایشان افزودند: در تهران، باغ‌ها و باغستان‌هایی وجود دارد که برخی به دنبال دست‌اندازی به آنها هستند اما باید جلوی این کار که ضربه به زندگی و آسایش شهری است، گرفته شود.
رهبر انقلاب اسلامی مسئولان دستگاههای مربوط از جمله وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو را به جدی گرفتن مسئله آبخیزداری در خصوص کاشت درخت و فضای سبز توصیه کردند و گفتند: اجرای این سیاست می‌تواند از عواملی باشد که مانع بروز ریزگردها و سیلاب‌ها شود.

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[سه شنبه 1396-12-15] [ 12:48:00 ب.ظ ]

  جاهلیت مدرن نتوانست بر جمهوری اسلامی غلبه کند   ...

جاهلیت مدرن نتوانست بر جمهوری اسلامی غلبه کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«جمهوری اسلامی یک نظامی است که در طول این سالهای متمادی در مقابل نظام جاهلیّت مدرن ایستادگی و مقاومت کرده است، لذا جاهلیّت مدرن با همه‌ی ابزارهای خودش به دشمنی با او برخاسته؛ با ابزار سلاح نظامی، با سلاح فرهنگی، با ابزارهای نوپدید و جدید، با ابزار تحریم اقتصادی. همین جاهلیّت جدید -این باطل مستقرّ و سراسری‌ای که در دنیا متأسّفانه وجود دارد- همه نوع ابزاری را علیه جمهوری اسلامی به کار برده است. همه علیه جمهوری اسلامی قیام کردند و نتوانستند جمهوری اسلامی را شکست بدهند؛ نتوانستند [آن را] وادار به عقب‌نشینی کنند؛ نتوانستند جمهوری اسلامی را از حرفهای خودش برگردانند که بگوید «من از این حرفم برگشتم، از این خواسته برگشتم»؛ نتوانستند. چرا نتوانستند؟ چون جمهوری اسلامی خیلی قوی است. علّت قوّت چیست؟ قوّت ایمانها و ایستادگی‌ها.» ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

 

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 10:58:00 ق.ظ ]

  گزیده‌ای از بیانات در دیدار نخبگان و دانشجویان بسیجی مدال‌آور دانشگاه شریف   ...

گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی دانشگاه صنعتی شریف که در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ برگزار شده‌ بود، بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در همایشی در دانشگاه صنعتی شریف، منتشر شد.

متن بیانات معظم‌له به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

مثل یک پنجره‌ای که به سمت یک باغ دلگشایی باز بشود، حضور شما عزیزان در اینجا، هم دل ما را شاد کرد، هم هوای تازه‌ای به ما داد و امیدهایی را که به توفیق الهی در دل این حقیر هرگز خاموش نشده و ضعیف نشده، باز هم فروزان‌تر کرد و مشتعل‌تر کرد.

خدا را شکر میکنیم به‌خاطر وجود شما جوانهای خوب، جوانهای عزیز، فرزندان اهل و صالح این کشور و ان‌شاءالله مردان و زنان قدرتمند فردای این کشور. … این شکرگزاری که عرض کردم، مخصوص بنده نیست؛ شما باید خودتان هم شکرگزاری کنید.

خداوند متعال به شما فکر داد، قدرت اندیشیدن داد، استعداد داد و هسته‌ی نخبگی را در وجود شما کار گذاشت که در شرایطی این هسته به بار نشست و شکوفا شد.

خدا را به‌خاطر این نعمت بزرگی که به شما داده -استعداد، ظرفیّت فکری- شکر کنید…. … آنچه من روی آن تأکید میکنم؛ یکی مسئله‌ی تلاش علمی است. تلاش علمی نبایستی متوقّف بشود در دانشگاه‌ها. شماها خب الحمدلله نخبه هستید و مدال گرفته‌اید و این مدالها هم…. نشانه است، نماد است؛ یعنی ارزش معنوی این مدال، از ارزش مادّی آن بمراتب بیشتر است؛ ارزش معنوی آن این است که نشان میدهد که شما از یک ظرفیّت و استعداد درونی برخوردارید، از یک هویّت والا برخوردار هستید؛ این مدالها یک چنین چیزی است؛ لذا این مدال به‌خاطر نماد بودنش، علاوه بر ارزش مادّی، ارزش معنوی هم دارد؛ لذاست که من الان این هدیه‌های شما را با کمال میل و مفتخرانه میپذیرم امّا بعد آنها را به خود شما برمیگردانم؛ یعنی دلم میخواهد که شماها این نمادها را در خانه‌های خودتان، در محلّ کارتان -وقتی‌که محلّ کار داشته باشید- نگه دارید و حفظ کنید.

ادامه »

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[دوشنبه 1396-12-14] [ 10:45:00 ق.ظ ]

  المپياد علمي (مرحله استاني) طلاب خواهر استان چهارمحال و بختياري   ...

المپياد علمي (مرحله استاني) طلاب خواهر استان چهارمحال و بختياري صبح ديروز برگزار شد.

معاون آموزش مديريت حوزه علميه خواهران استان خبر داد: از تعداد193 نفر طلبه شرکت کننده در نهمین دوره المپیاد علمی مرحله مدرسه ای، 63 نفر به مرحله استانی راه‌یافته اند که از این تعداد  5 نفر را طلاب سطح سه و 58 نفر را طلاب سطح دو به خود اختصاص داده اند.

همچنين بيان كردند:  آزمون مرحله استاني،‌ روز جمعه رأس ساعت 9 صبح برای کلیه شرکت‌کنندگان غیر از گروه ادبیات عرب؛ به صورت همزمان در كليه مراكز استانی و آزمون مرحله استاني گروه ادبیات عرب راس ساعت 15 به صورت همزمان در كليه مراكز استانی در مدرسه علمیه فاطمیه علیها السلام شهرکرد برگزار شد.

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت[شنبه 1396-12-12] [ 01:07:00 ب.ظ ]

  نماز جماعت در قدس، به زودي...   ...

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 10:46:00 ق.ظ ]

  بیانات در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه   ...

 

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم
الحمدللّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و  آله و صحبه. المطهّرین و علیٰ متابعیهم الی یوم الدّین.
اوّلاً خوشامد عرض میکنم به همه‌ی حضّار محترم، به وزیر محترم اوقاف، و به علمای محترم و به همه‌ی حضّار عزیز، و تشکّر میکنم از بیانات بسیار مفید و بلیغ وزیر محترم؛ همچنین تشکّر میکنم از این جماعت انشادکنندگان،[۱] هم از تلاوت قرآن‌شان، هم انشاد‌شان؛ هم محتوا خوب بود، هم قالب زیبا بود، و خوب عمل کردند.
ما در کنار سوریه هستیم؛ سوریه امروز در خطّ مقدّم قرار گرفته؛ وظیفه‌ی ما است که از ایستادگی سوریه حمایت کنیم. جناب آقای بشّار اسد رئیس‌جمهور محترم سوریه در چهره‌ی یک مبارز و مقاوم بزرگ ظاهر شد؛ تردید در او به وجود نیامد و ثابت ایستاد؛ این برای یک ملّت خیلی مهم است. این ملّتهای مسلمانی که شما می‌بینید در حال ذلّت زندگی میکنند، این ملّتها ذلیل نیستند، رهبرانشان ذلیلند. اگر یک ملّتی رهبرانی داشت که آنها احساس عزّت کردند به اسلام و به هویّت خودشان، آن ملّت عزیز خواهد شد و دشمن با یک چنین ملّتی کاری نمیتواند بکند.
ما وارد چهل‌سالگی انقلاب شدیم؛ از روز اوّل، همه‌ی قدرتهای درجه‌ی یک دنیا علیه ما دست به هم دادند و اقدام کردند؛ هم آمریکا، هم شوروی، هم ناتو، هم ارتجاع عرب و منطقه، همه دست به یکی کردند؛ [امّا] ما از بین نرفتیم و رشد کردیم. این معنایش چیست؟ اوّلین معنای این حرف این است که آنچه قدرتهای بزرگ میخواهند، لزوماً شدنی نیست؛ یعنی همه تصمیم گرفتند که ما از بین برویم و ما از بین نرفتیم. پس پیدا است که آنچه آمریکا بخواهد، آنچه اروپا بخواهد، آنچه قدرتهای اتمی دنیا بخواهند، این‌جور نیست که این حتماً تحقّق پیدا کند. خب این فهم ، این ادراک این معرفت، به ملّتها امید میدهد و قدرت میدهد. خب پس اگر چنانچه ما، شما و بقیّه‌ی عناصر اهل مقاومت در منطقه، تصمیممان قاطع باشد، دشمن هیچ غلطی نمیتواند بکند. این یک مطلب.
مطلب دیگر این است که اسلام به ما وعده داده است که پیروزی متعلّق است به مؤمنِ مجاهد؛ اگر ایمان نباشد، نصرت به‌طور کامل به دست نمی‌آید؛ اگر ایمان باشد امّا مجاهدت و تلاش نباشد، نتیجه به دست نمی‌آید. وظیفه‌ی مان این است که از اسلام و از حرکت اسلامی حمایت کنیم و دفاع کنیم؛ یکی از مقدّماتش این است که این اختلافات فرقه‌ای و طائفی را بگذاریم کنار. خب اگر بخواهیم این اختلافات را کنار بگذاریم، کسانی هستند که مخالف با این هستند و نمیخواهند بگذارند؛ یک کسانی را از ما تحریک میکنند، یک کسانی را از برادران ما تحریک میکنند، و اینها وادار میشوند به اینکه برخلافِ حرکتِ وحدت حرف بزنند، اقدام کنند و کار کنند. اینهایی که این نقش را  ایفا میکنند اگر وابسته‌ی به سیاستهای جهانی و استکباری نباشند، یعنی اگر برخاسته‌ی از این سیاسات نباشند، باید بهشان بی‌اعتنائی کرد، باید اعتنائی نکنیم به اینها؛ امّا اگر چنانچه مثل سعودی‌ها و مثل بعضی‌های دیگر، این اختلاف‌افکنی ناشی باشد از سیاستهای استکباری، باید با اینها مقابله کرد، باید محکم با اینها مواجه شد. آن شیعه‌ای که لندن از او حمایت بکند، آن شیعه را ما قبول نداریم. آن سنّی‌ای که آمریکا و اسرائیل از او حمایت بکنند، آن سنّی را ما مسلمان نمیدانیم؛ یعنی او را اصلاً مسلمان نمیدانیم. اسلام آن است که با کفر و با ظلم و با استکبار مخالف است؛ ما مشترکاتمان اینها است؛ مشترکات ما توحید است، مشترکات ما کعبه است، مشترکات ما وجود مقدّس پیغمبر است، مشترکات ما محبّت به اهل‌بیت است و خیلی از مشترکات دیگر. واجباتمان همه از مشترکات است؛ اینکه در نماز بنده قنوت بخوانم، شما نخوانی، این چیزی نیست که اختلاف ایجاد بکند. اصل قضیّه این است که به خدای واحدِ اَحَد معتقد باشیم و به نبوّت معتقد باشیم و به نصرت الهی معتقد باشیم و به قیامت واقعاً معتقد باشیم؛ اینها اصل قضیّه است.
امیدوارم که ان‌شاءاللّه آن روزی را که شماها در قدس نماز جماعت میخوانید، ببینید و ببینیم ان‌شاءاللّه؛  ما معتقدیم که این ‌روز خواهد آمد. ممکن است شخص این حقیر یا امثال ما نباشند، امّا این روز خواهد آمد و دیر هم نخواهد شد. چند سال پیش، این همان دولتِ صهیونیستیِ همسایه‌ی شما گفت که ایران را ما تا مثلاً ۲۵ سال دیگر، چنین میکنیم، چنان میکنیم؛ من گفتم که شما ۲۵ سال دیگر را درک نخواهید کرد که بخواهید آن‌وقت شما آن کار را انجام بدهید! ان‌شاءالله این روز پیش می‌آید.
 
[۱]. خوانندگان شعر

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 10:45:00 ق.ظ ]

  قربان این نامادری....   ...

​‍ 🥀

جای زهرا، بعد زهرا،

🥀مثل زهرا مادری …

هر چه مادر هست

قربان چنین نامادری…

🥀

▪️وفات حضرت ام‌البنین سلام‌الله‌علیها تسلیت باد▪️

🔻روزهای آخر

زندگی سراسر مهر و عاطفه و مبارزه ام‏ البنین⚜ علیهاالسلام ، رو به پایان بود. او به عنوان همسر شهید، رسالت خویش را به خوبی به پایان رسانید و فرزندانی تربیت کرد که فداییِ ولایت و امامت بودند.🌱

او، بعد از زینب کبری علیهاالسلام دار فانی را وداع گفت،🖤 ولی تاریخ‏ نگاران سال ارتحال او را متفاوت نگاشته‏ اند، به طوری که عده‏ای آن را سال 70 ق بیان کرده‏ اند و عده دیگری تاریخ وفات آن مادر فداکار را، سیزدهم جمادی الثانی سال 64 ق دانسته‏ اند که✅ نظر دوم از شهرت بیشتری برخوردار است. ام‏ البنین را در بقیع، در جوار امام حسن مجتبی علیه‏السلام ، فاطمه بنت اسد علیهاالسلام و دیگر شخصیت‏های اسلامیِ مدفون در آن‏جا به خاک سپردند.🍁

#ما_فاطمی_هستیم. 

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت[جمعه 1396-12-11] [ 09:39:00 ق.ظ ]

  بصیرت خرازی   ...

بصیرت خرازی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«شهید خرازى به رفقایش گفته بود:«من اهمیت نمى‌دهم درباره‌ ما چه مى‌گویند؛ من مى‌خواهم دل ولایت را راضى کنم.» او مى‌دانست که آن دل آگاه و بصیر، فقط به ایران، به جماران، به تهران و به مجموعه‌ی یک ملت نمى‌اندیشد؛ به دنیاى اسلام مى‌اندیشد و در وراى دنیاى اسلام، به بشریت. عزیزان من! این بصیرت چگونه حاصل مى‌شود؟ بر اثر گذشتن از خود؛ همین یک کلمه‌ آسان، اما در عمل، آن‌قدر مشکل که اکثر انسان‌ها در همین دو قدم این یک کلمه، درجا زده و مانده‌اند!» ۱۳۸۰/۰۸/۰۹

موضوعات: مردان بی ادعا  لینک ثابت[پنجشنبه 1396-12-10] [ 12:25:00 ب.ظ ]

  دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور با رهبر انقلاب   ...

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی ۱۴ هزار شهید جامعه‌ی کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، صبح روز دوشنبه در محل این همایش منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، بزرگداشت شهدا در سراسر کشور را نشانه‌ی لطف و اراده‌ی الهی مبنی بر مستدام ماندن سایه‌ی شهیدان بر سر ایران دانستند و گفتند: تکریم شهدای برخی اقشار از جمله شهدای کارگری ارزش مضاعف دارد زیرا در همه‌ی حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهک‌ها و دفاع مقدس، کارگران با غیرت و بصیرت در صحنه حاضر شدند.

ایشان با اشاره به ناکام ماندن ضدانقلاب در تحریک کارگران علیه جمهوری اسلامی، افزودند: یکی از کارهای اساسی دشمنان، تحریک و وادار کردن کارگران به ایجاد رکود در کارخانه‌ها بود اما کارگران در طول این سال‌ها همواره با بصیرت و همت و تدین ایستادند و دست دشمن را رد کردند.

رهبر انقلاب اسلامی حضور برجسته‌ی کارگران در دفاع مقدس را عرصه‌ی دیگری از غیرت و حمیّت دینی آنان برشمردند و خاطرنشان کردند: هرگاه امام بزرگوار فراخوان می‌دادند، بسیاری از کارگران جوان و مؤمن که حتی نان شب و زندگی آن‌ها وابسته به درآمد روزانه‌شان بود، به‌عنوان بسیجی به جبهه‌ها می‌رفتند و با منطق و استدلال می‌گفتند «باید برویم از کشور و مرز اسلامی دفاع کنیم زیرا اگر دشمن مسلط شود، نه نان، بلکه هیچ‌چیز نخواهیم داشت.»

ایشان همچنین دست‌اندرکاران کنگره‌ی شهدا را به انجام کارهای اثرگذار و پرهیز از کارهای تشریفاتی توصیه کردند.

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[سه شنبه 1396-12-08] [ 11:34:00 ق.ظ ]

  سرباز کوچک؛ شگفتی بزرگ   ...


متن تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «سرباز کوچک امام (رحمه‌الله)» منتشر شد. در این کتاب، خاطرات دوران اسارت آزاده‌ی سرافراز آقای مهدی طحانیان در سنین نوجوانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده است.

بسمه تعالی
سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدّس است؛ ماجراهای پسربچّه‌ی سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر مأموران درنده‌خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌‌‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است. دلْ بر مظلومیّت او میسوزد ولی از قدرت و تحمّل و صبر او پرمیکشد؛ این نیز بخشی از معجزه‌ی بزرگ انقلاب اسلامی است. در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامتِ مأموران بعثی آشکارتر از کتابهای مشابهی است که خوانده‌ام. به‌هرحال این یک سند باارزش از دفاع مقدّس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود.
خوب است سست‌پیمان‌های مغلوب‌دنیاشده، نگاهی به امثال این نوشته‌ی صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.
۹۶/۴/۱۲

کتاب «سرباز کوچک امام(رحمه‌الله)» به قلم سرکار خانم فاطمه دوست‌کامی و در ۷۶۱ صفحه، توسط انتشارات پیام آزادگان منتشر شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت[دوشنبه 1396-12-07] [ 10:18:00 ق.ظ ]

  کارگاه پژوهشی مقاله نویسی   ...

مدرسه علمیه فاطمیه سلام الله علیها شهرکرد کارگاه پژوهشی با موضوع آموزش مقاله نویسی با حضور طلاب پایه اول و معاونت پژوهش مدرسه برگزار كرد.

طلاب در این کارگاه با چیستی مقاله، اجزای مورد نیاز یک مقاله و نحوه نگارش آن آشنا شده و در ادامه سوالات خود در این زمینه را مطرح و پاسخ های لازم را دریافت نمودند.

 

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت[شنبه 1396-12-05] [ 11:33:00 ق.ظ ]

  گردهمايي استاني مديران و معاونين مدارس علميه خواهران استان چ و ب2   ...

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت [ 11:19:00 ق.ظ ]

  خدایا قلوب ما را از محبّت و اشتیاق به خودت آکنده ساز   ...

مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها که به مدت ۶ شب در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله برپا بود، پنج‌شنبه به پایان رسید. پایان‌بخش این مراسم، دعای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دست‌اندرکاران اقامه عزای فاطمی بود که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن و صوت آن را منتشر می‌کند:


اللَّهُمَّ املَأ قُلوبَنا حُبّاً لَکَ، وَ خَشیَهً مِنکَ، وَ ایماناً و تَصدیقاً بِکَ، وَ فَرَقاً مِنکَ، وَ شَوقاً اِلَیکَ، یَا ذَا الجَلالِ وَ الاِکرامِ. اَللَّهُمَّ حَبِّب اِلَینا لِقَائَکَ، وَ اجعَل لَنا فِی لِقائِکَ خَیرَ الرَّحمَةِ وَ اَلبَرَکَةَ، و اَلحِقنا بِالصّالِحینَ، وَ لاَ تُؤَخِّرنا مَعَ اَلاَشرارِ، وَ اَلحِقنا بِصَالِحِ مَن مَضىٰ، وَ اجعَلنا مَعَ صَالِحِ مَن بَقِی، وَ خُذ بِنا سَبِیلَ اَلصّالِحینَ، وَ اَعِنَّا عَلىٰ أنفُسِنا بِمَا تُعینُ الصّالحینَ عَلیٰ اَنفُسِهِم، وَ لاَ تَرُدَّنا فِی سُوءٍ اِستَنقَذتَنا مِنهُ، یَا رَبَّ اَلعالَمِینَ. اللّهُمَّ اَعِنّا عَلیٰ ما فیهِ رِضاکَ و نَصرُک وَ اهدِنا اِلَیه، وَ استَعمِلنا لِما تَسئَلُنا غَداً عَنه.[۱]

پروردگارا! این توسّل را، این اظهار ارادت حقیرانه‌ی ما را به خاندان اهل بیت (علیهم السّلام) و به حضرت صدّیقه‌ی طاهره، به کرم و لطفت قبول بفرما. پروردگارا! آن کسانی که در تشکیل این جلسه کمک کردند و مؤثّر بودند، همه را بر سر سفره‌ی رحمت و فضل خود بنشان؛ آنها را به کرم خودت، از کرم خودت برخوردار بفرما؛ آنها را مشمول لطف بنده‌ی برگزیده‌ات ــ فاطمه‌ی زهرا (سلام ‌اللّه علیها) ــ قرار بده.

پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، دعاهایی که در این شبها شد ــ که بخش مهمّی از حاجات این ملّت و حاجات این مردم در همین دعاها است که در این شبها بر زبان گویندگان محترم یا خوانندگان محترم جاری شد ــ همه‌ی این دعاها را به استجابت برسان. مانع استجابت دعا را از وجود ما مرتفع بفرما. گناهانی را که مانع استجابت دعای ما میشود بر ما ببخش و [ما را] بیامرز.

پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، نظر لطف ولیّت و حجّتت حضرت بقیّةاللّه (ارواحنا فداه) را شامل این جمع بفرما؛ شامل ملّت ایران بفرما؛ شامل شیعیان همه‌ی جهان بفرما؛ شامل مسلمانان همه‌ی عالم بفرما. پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، به مردم بحرین، به مردم یمن، به گرفتاران در کشورهای گرفتار، به مردم نیجریه، به مظلومانی که در این کشورها گرفتار ظلم دشمنان هستند، همه‌ی اینها را فرج کامل عنایت بفرما؛ گرفتاری‌های آنها را برطرف بفرما.

پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، راه‌های صلاح و اصلاح را در مقابل ما قرار بده؛ ما را در پیمودن این راه‌ها کمک بفرما، هدایت بفرما. دشمنان اسلام و مسلمین را مخذول[۲] کن؛ دشمنان جمهوری اسلامی را مخذول کن. آن کسانی که در حال طراحی خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی هستند ــ که نمونه‌های کوچکش را شما گاهی در همین حوادث و اغتشاشات می‌بینید؛ اینها نمونه‌های کوچک توطئه‌های دشمن است ــ توطئه‌ی آنها را خنثی کن، ابطال بفرما؛ آنها را به توطئه‌گران برگردان. پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، کسانی که با همه‌ی وجود، با همه‌ی اخلاص، با همه‌ی توان در مقابل این توطئه‌ها می‌ایستند، همه‌ی آنها را مشمول لطف و رحمت خودت قرار بده، کمکشان بفرما. پروردگارا! به محمّد و آل محمّد، نیروهای بسیج را، نیروی انتظامی را، سپاه و ارتش را، همه‌ی کسانی را که در این راه‌ها خدمتگزاری میکنند، کمک بفرما.

[۱]. خدایا قلوب ما را از محبّت به خودت، و خشیتت، و ایمان و تصدیق خودت، و هراس از خودت، و اشتیاق به خودت آکنده ساز؛ اى بزرگ و بزرگوار. خدایا ملاقاتت را برای ما دوست‌داشتنی قرار ده؛ و برای ما در ملاقاتت بهترین رحمت و برکت را قرار ده؛ و ما را به صالحین ملحق کن؛ و ما را به همراهی گناهکاران مینداز؛ و ما را به بندگان صالحِ گذشته ملحق کن؛ و ما را از شایستگان آینده قرار ده؛ و ما را بر راه صالحین نگاه دار؛ و ما را بر [مخالفت] نفسمان یاری کن آن‌گونه که صالحان را بر [مخالفت] نفسشان یاری کردی؛ و ما را به ورطه‌ی بدی‌هایی که از آنها خلاصمان کردى برمگردان؛ اى پروردگار جهانیان. خدایا ما را بر آنچه رضایت و نصرت تو در آن است یاری کن و به آن سو هدایتمان فرما؛ و ما را به کارى که فردا از آن مورد سؤالمان قرار میدهى بگمار.
 
[۲]. خوار‌شده، ذلیل

موضوعات: نائب ناب  لینک ثابت [ 11:02:00 ق.ظ ]

  گردهمايي استاني مديران و معاونين مدارس علميه خواهران استان چ و ب1   ...

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت [ 10:57:00 ق.ظ ]

  گردهمايي استاني مديران و معاونين مدارس علميه خواهران استان چ و ب   ...

 

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت[چهارشنبه 1396-12-02] [ 02:02:00 ب.ظ ]

  درك درست از شرايط باعث پيشرفت خواهد شد.   ...

نماينده محترم ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري، حجت الاسلام و المسلمين نكونام در گردهمايي استاني مديران و معاونين مدارس علميه خواهران استان چهارمحال و بختياري در مورد وضع فعلي جامعه فرمودند: درك درست از شريط باعث پيشرفت خواهد شد. شرايط را خوب درك كنيد تا از فتنه ها و آسيب ها در امان باشيد. زمان انقلاب و اكنون تفاوتي نكرده است از لحاظ دشمني ها و فتنه ها و شبهات و …؛ علت آن هم روشن است، دشمن به اين جايگاه رسيده كه اگر بخواهد با انقلاب اسلامي مبارزه كند بايد از جهت فرهنگي وارد شو و ديگر هيچ راهي ندارد.

ايشان بيان كردند: وظايف ما، وظايف حوزه هاي علميه در اين رابطه سنگين است چون انقلاب از حوزه هاي علميه است، صاحبان اصلي انقلاب مردم هستند ولي اين انقلاب را از حوزه گرفتند؛ پس حوزه ها در پاسداري و صيانت از انقلاب بايد نقش اول را ايفا كنند؛ البته حوزه خواهذان از حوزه برادران رسالتش سنگين تر است چون نسبت به زن در اين زمان خيلي ظلم شده است، به زن به عنوان يك وسيله نگاه مي شود،  اين فكر را بايد حوزه خواهران اصلاح كند. بايد جايگاه قرآني را به زنان اين جامعه القا كند. اين منزلت براي زن ترسيم نشده است؛ الان زن در حضيض ذلت قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمين نكونام در اين باره به مديران فرمودند: رسالت شما خيلي سنگين است. يك مدير بايد درك كند چه رسالت سنگيني دارد، مديريت يك مدرسه را به عهده دارد كه مي تواند ده ها و صدها طلبه متخلق و فاضله بپروراند كه وقتي وارد جامعه شد، فقط به فكر خانه داري و زندگي خود نباشد، وقتي از مدرسه خارج شد انگيزه سراسر وجودش را فراگرفته باشد. آنچه امروز اقتضا مي كند پرورش طلبه پرانگيزه در عرصه فرهنگي است كه در برابر جنگ امروز ايستادگي كند.

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت [ 01:46:00 ب.ظ ]

  گزارش در خصوص پذيرش حوزه هاي علميه خواهران   ...

گزارش تبلیغ (هفته اخير) مدرسه علميه زينبيه عليها السلام فارسان در خصوص پذیرش سال تحصیلی 97-96

 1. حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای ملک پور بنا به تقاضای مدیر مدرسه زینبیه عليها السلام فارسان، در خطبه های نماز جمعه با اشاره بر زمان پذیرش حوزه علمیه خواهران کلیه خواهران و برداران نماز گزار را نسبت به ضرورت ثبت نام در حوزه علمیه خواهران واقف نمودند. ایشان با اشاره بر اینکه خواهران نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و این قشر عظیم مورد حجمه فرهنگی دشمن می باشند پس بسیار ضرورت دارد که بانوان با استعداد و علاقمند به مسائل دینی در حوزه خواهران ورود نموده و پاسخگوی نیازهای قشر عظیم بانوان باشند که در خصوص اطلاعات تکمیلی می توانید به حوزه علمیه خواهران فارسان مراجعه نمایید.

2. خانم صالحی معاون آموزش مدرسه در خصوص اهمیت تبلیغ پذیرش با طلاب مدرسه صحبت نمودند و طلاب را به جذب افراد مستعد تشویق نمودند.

 

3. برگزاري نمایشگاه از عملکرد فعالیت های مدرسه جهت تبلیغ پذیرش سال تحصیلی 97-96 با عنوان عملکرد فعالیت های مدرسه زینبیه عليها السلام در مصلی نماز جمعه شهرستان؛ این نمایشگاه  به مدت حداقل سه هفته در این مکان برگزار می گردد. 

4. تبليغ پذيرش مدرسه علميه زينبيه عليها السلام در كانال هاي خبري شهرها و روستاهاي شهرستان فارسان

موضوعات: اخبار مدارس  لینک ثابت [ 12:00:00 ب.ظ ]

  شام شهادت حضرت صديقه طاهره عليها السلام   ...

آجرك الله ….

 

موضوعات: مـــــــــــــــــادر  لینک ثابت [ 10:36:00 ق.ظ ]

  آجرک الله...   ...

🏴🏴🏴🏴 آجرک الله یاصاحب الزمان فی مصیبة امک فاطمة الزهراء… 🏴🏴🏴🏴🏴 الهی بفاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها عجل لولیک الفرج…

موضوعات: خواندنی  لینک ثابت[سه شنبه 1396-12-01] [ 11:28:00 ق.ظ ]

  هجوم به خانه‌ی وحی   ...

 شکّى نیست که هواداران خلیفه، به خانه ی حضرت زهرا علیها السلام هجوم آوردند و حرمت آن را شکستند. این موضوع از امور مسلّمى است که هیچ شک و شبهه اى در آن راه ندارد و حتّى شخصى مثل ابن تیمیّه نیز در آن تردید نمى کند.
ابن تیمیّه نیز اصل قضیّه را منکر نمى شود، امّا دست به توجیه مى زند و مى گوید: «او به خانه حمله کرد تا ببیند آیا از اموال خداوند که باید تقسیم شود، چیزى در آن جا یافت مى شود که آن را به مسلمانان برساند (!!)»(1).
به راستى، اگر کسى در این امر تردید کند، بدتر از ابن تیمیّه نخواهد بود؟ چنین فردى چگونه مى تواند ادّعا کند که شیعه است یا از فرزندان پیامبر خدا صلّى اللّه علیه و آله و حضرت فاطمه ی زهرا علیها السلام است؟
از ابوبکر روایت کرده اند که پیش از مرگ و در آخرین لحظات زندگى خود گفته است:
من بر چیزى از امور دنیا تأسّف نمى خورم مگر سه کارى که کرده ام و اى کاش نمى کردم، و سه کارى که ترک کرده ام و اى کاش ترک نمى کردم؛ و اى کاش سه سؤال از رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله پرسیده بودم ….
این روایت بسیار مهمّى است و ما تنها به نکاتى از آن -که به آن ها نیاز داریم -، اشاره مى کنیم:
«1- وددت أنّی لم أکشف بیت فاطمة عن شیء و إن کانوا قد غلقوه على الحرب.
2- وددت أنّی کنت سألت رسول اللّه لمن هذا الأمر فلا ینازعه أحد»
«1- اى کاش خانه ی فاطمه را نمى گشودم، اگر چه براى جنگ، آن را بسته بودند.
2- اى کاش از رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله مى پرسیدم که بعد از شما، خلافت از آنِ کیست؛ تا کسى در آن نزاع نکند».
آیا گمان مى برید که او در این آرزویش صادق بود؟ مگر او در روز غدیر، وقایع دیگر و جایگاه هاى دیگر از زمره ی نخستین بیعت کنندگان نبود؟!
این آرزوهاى ابوبکر در تاریخ طبرى نیز دیده مى شود؛ البتّه ابن عبدربّه در العقد الفرید، محدّث بزرگ حافظ امام ابى عبید قاسم بن سلاّم در کتاب الأموال، مسعودی در مروج الذهب و ابن قُتَیْبَه دینوری در الإمامة و السیاسه نیز آن ها را نقل کرده اند (2).
البتّه در این مورد نیز قلم تحریف فعّال بوده است؛ به کتاب الأموال مراجعه کنید، در آن، به جاى «اى کاش! خانه فاطمه را نمی گشودم» آمده است: «اى کاش! چنین و چنان نمى کردم»!
ببینید چطور جمله ی واقعى را حذف مى کنند و به جاى آن «چنین و چنان» مى گذارند!
آیا با این وضع انتظار دارید حقایق را همان گونه که بوده است، نقل کنند؟ از چه کسى چنین توقّع و انتظارى را دارید؟
آرى، این چنین فریبکارانه، دست به تحریف مى زنند و این گونه سخن مى رانند.

چند نکته ی ضرورى

نکته ی اول:

فاطمه علیها السلام هرگز با ابوبکر بیعت نکرد و در حالى که از ابوبکر خشمگین بود، از دنیا رفت (3).
این نکته در کتاب هاى صحاح و دیگر کتاب هاى عامّه، موجود است و ما آن را از عایشه نقل کردیم.
در این جا چند پرسش مطرح است:
- به نظر شما، آیا فاطمه علیها السلام، بدون شناخت و بیعت با امام زمانش از دنیا رفت؟
- آیا مى توان پذیرفت که فاطمه -اویى که علماى اهل سنّت وى را برتر از ابوبکر و عمر مى دانند -به مرگ جاهلیّت از دنیا رفته باشد؟
- آیا او که اذیّت کردنش حرام و موجب کفر است، بدون بیعت با امام زمانش از دنیا رفته است؟
چه کسى مى تواند چنین سخنى را بگوید؟
پس، اگر چنین نیست، امام زمان او کیست؟نکته ی دوم:

على علیه السلام ابوبکر را از درگذشت حضرت زهرا علیها السلام آگاه نساخت؛ لذا، نه ابوبکر و نه هیچ کس دیگر از آن قوم، در نماز بر جنازه ی فاطمه علیها السلام حاضر نشدند.
مى دانید که در آن روزگار خواندن نماز بر میّت، یکى از کارهاى خلیفه بوده و با وجود او یا حاکم مدینه، هیچ کسى حق نداشته است بدون اجازه ی آن ها، بر میّت نماز بخواند.
هنگامى که عبداللّه بن مسعود از دنیا رفت، بدون اطّلاع و اجازه ی عثمان، او را به خاک سپردند؛ بدین جهت، عثمان مأمورى را نزد عمّار فرستاد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد؛ نظیر این امر در تاریخ بسیار اتّفاق افتاده است.
بنا بر این، عدم دعوت از ابوبکر براى حضور در نماز حضرت زهرا علیها السلام، نشانه و رمزى حاکى از نپذیرفتن امامت و خلافت اوست.
از این رو، اهل سنّت مى دانند که نماز نخواندن ابوبکر بر جنازه ی شریف حضرت زهرا علیها السلام، دلیل بر عدم خلافت اوست، حدیثى جعل کردند مبنى بر این که على علیه السلام فردى را نزد ابوبکر فرستاد و ابوبکر با عمر و عدّه اى از اصحاب آمدند و بر حضرت زهرا علیها السلام نماز خواندند؛ على علیه السلام نیز در این نماز به ابوبکر اقتدا کرد (!!) و ابوبکر در نماز چهار تکبیر گفت (!!)
اکنون پس از مطالعه ی این دروغ ها، این متن را نیز ملاحظه کنید:
حافظ ابن حَجَر عسقلانى در شرح حال عبداللّه بن محمّد قدامه قدامی مصیصى مى نویسد: او یکى از ضعفا است که از مالک بن انس،مطالب فاجعه آمیزی را از جعفر بن محمّد نقل کرده است (4).
آنان در مورد اهل بیت علیهم السلام سخنان ناروایى مى گویند و روایات بسیارى را از زبان اهل بیت سلام اللّه علیهم علیه آنان جعل مى نمایند، از جمله این که آن ها بیشتر اوقات روایاتى را از زبان امیر مؤمنان و فرزندان ایشان و یا از زبان فرزندش محمّد حنفیّه نقل کرده اند که نمونه اى از آن ها، این روایت است:
جعفر بن محمّد از پدرش محمّد باقر از جدّش نقل مى کند که:
فاطمه شب هنگام از دنیا رفت. ابوبکر، عمر و گروه بسیاری برای مراسم نماز حاضر شدند. ابوبکر به على گفت: جلو برو و نماز بگزار!
على گفت: نه، به خدا سوگند! بر تو که خلیفه ی پیامبر خدا هستی پیشی نمی گیرم!
ابوبکر جلو ایستاد و نماز خواند و چهار تکبیر گفت (5).
این ها از مصیبت هاى امّت ماست، که نه تنها قضایا را به طور واقعى نقل نکرده اند؛ بلکه در برابر آن، روایاتى را جعل نموده اند.نکته ی سوم:

فاطمه علیها السلام وصیت کرد که شبانه دفن شود تا مظلومیّت او در طول تاریخ جاودان بماند. سخنان امیر مؤمنان علیه السلام به هنگام دفن آن حضرت، بسیارى از جوانب تاریخى این مسئله را باز مى نماید و در بردارنده ی حقایق زیادى است. این سخنان، بسیارى از مصائب را بازگو مى کند؛ آن سان که زیبنده است که هر مؤمنى در این خطبه دقّت و تأمّل کند (6).
ابن تیمیّه در توجیه وصیّت حضرت زهرا علیها السلام به دفن شبانه، گوید: افراد بسیارى شبانه دفن شدند.
ولى پر واضح است که فاطمه علیها السلام وصیّت کرد که شبانه غسل داده شود و شبانه دفن شود و افرادى که ایشان را مورد آزار قرار دادند، باخبر نشوند.
آرى، همان طور که گفتیم، برخى از طرفداران ابوبکر، خبرى با مضمون نمازگزاردن ابوبکر بر جنازه ی آن حضرت علیها السلام را جعل کرده اند؛ ولى خوشبختانه شخصیّتى چون ابن حَجَر عسقلانى، به دروغ بودن آن خبر، تصریح نموده است (7).پی‌نوشت‌ها:

1- منهاج السنة: 8 / 291.
2- کتاب الأموال: 131، الإمامه و السیاسه: 1 / 18، تاریخ طبرى: 3 / 430، مروج الذهب: العقد الفرید: 2 / 254.
3- ر.ک: مسند احمد: 1 / 6، صحیح بُخاری: 4 / 42، السنن الکبری للبیهقی: 6 / 300، فتح الباری: 6 / 139، عمدة القاری: 15 / 19.
4- لسان المیزان: 3 / 334.
5- لسان المیزان: 3 / 334، الکامل: 4 / 258، میزان الإعتدال: 2 / 488.
6- نهج البلاغه: 2 / 182.
7- لسان المیزان: 3 / 334.

منبع مقاله :
حسینی میلانی، آیت الله سیّد علی؛ (1391)، مظلومیّت برترین بانو، هیئت تحریریّه ی انتشارات الحقایق، قم: الحقایق، چاپ دوازدهم.

موضوعات: مـــــــــــــــــادر  لینک ثابت [ 04:30:00 ق.ظ ]

  منهده الركن يعني....   ...

ناحلة الجسم یعنی   

                      نحیف ودل شکسته میری

                                   جوونی اما مادر پیری

                                            بهونه ی سفر میگیری

باکیة العین یعنی

           بارون غصه ها می باره

                     چشای مادر ما تاره

                         دیگه علی شده بیچاره

منهدة الرکن یعنی

            توون برات نمونده بانو

                     کی قلبتو سوزونده بانو

                            کی بالتو شکونده بانو

معصبة الراس یعنی

          بستی سری رو که پر درده

                        رنگ رخ تو مادر زرده

                                 تو کوچه کی جسارت کرده…

جوری لگد خوردی که

              نمی تونی بلند شی ازجات

                        جای قلافه روبا زوهات

                                داری می ری کناربابات

هیچ کسی ای وای من

             نگفت تو کوچه به اون کافر

                         نزن زنو جلوی شوهر

                                بمیره زینبت ای مادر….

موضوعات: مـــــــــــــــــادر  لینک ثابت [ 04:29:00 ق.ظ ]


  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

 
 
الامام مهدى عليه السلام : لِيَعمَل كُلُّ امْرِءٍ علَى ما يُقَرَّبُ مِن مَحَبَّتِنا ؛ امام مهدى عليه السلام : هر يك از شما بايد كارى كند كه با آن به محبّت ما نزديك شود .بحار الأنوار ، ج ۵۳ ، ص ۱۷۶ .